
08 – 09 листопада велика події в житті Опришівецької громади УГКЦ, Івано-Франківського деканату – 100-ій Ювілей парафіяльного храму Святої Параскеви. Коли УГКЦ вийшла з підпілля то в той час легалізація її була процесом тернистим і не легким, але з Божого Благословення починаючи від 1990 р.Б., а подекуди від 1989р.Б. і далі, Церква воскресла. Таке воскресіння Опришівці прежили з великою приємністю в 1991 р.Б. Від того часу, як храм було відкрито духовно провадив вірних о. міт. Іван Репела – парох Опришівців, декан Івано-Франківський. І тепер, як в ті далекі часи воскресіння храму, всі парафіяни готувалися до Ювілею, як і колись відновлювали свою святиню. До 100-го Ювілею, отець-парох старався відновити всю парафіяльну спільноту: було проведено повну реставрацію церкви, як в середині, так і ззовні, зроблено благоустрій церковного подвір’я, відновлено резиденції колишніх парохів, для духовного проводу молоді збудовано реколекційний центр, відкрито в Опришівецькій школі музей історії парохії, відновлено парафіяльний часопис, який виходить вже від 2005 р.Б., а на завершення всіх робіт, склали подячну молитву Господеві та розпочали парафіяльні місії, які тривали декілька днів і провадилися отцями Чину Найсвятішого Ізбавителя: о. Михайло Шевчишин, ЧНІ, о. Микола Бичок, ЧНІ – настоятель монастиря отців Редемптористів в м. Івано-Франківську, о. Петро Ковальчук, ЧНІ. Місія урочисто закінчилась на празник святого великомученика Дмитрія подячною Архиєрейською Літургією, яку очолив Єпарх Одесько-Кримський – Преосвященний Владика Василій (Івасюк) в співслужінні священиків Івано-Франківського деканату. Після спільної молитви Владика виголосив промову в якій наголосив на силі братньої любові та згуртованості на славу Божу і добро спільноти. З словом привітанням виступив і о. Михайло Шевчишин, ЧНІ, який подякував за чудову співпрацю в час провадження місії. Цього дня владика Василій освятив воду на церковному подвір’ї і чудове місце, поблизу храму, де встановлено скульптуру нашого спасителя Ісуса Христа. Згідно проекту, на цьому місці планується розбудувати комплекс для освячення Йорданської води та місце для молитви. Після подячний молитов місія завершилась святковим концертом для парафіян опришівців за участю парафіяльного хору, братів-семінаристів і художніх колективів навчальних закладів міста.
|
Детальніше...
|
08 листопада Єпарх Івано-Франківський Владика Володимир, з нагоди храмового свята Святого великомученика Дмитрія, очолив Архиєрейську Літургію на парохії мікрорайону Пасічна, Івано-Франківського деканату, яку духовно провадить о. міт. Борис Гобир. Співслужили в Літургії: отець-парох, міт. Борис Гобир, о. міт. Володимир Чорній – Канцлер єпархії, о. міт. Іван Шевчук – віце-канцлер, о. міт. Олег Каськів – ректор ІФДС, о. Олександр Левицький – віце-ректор ІФДС, о. міт. Іван Козовик, о. міт. Михайло Бігун – декан Калуський та інші священики деканату.
|
Детальніше...
|

02 листопада Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Правлячий Архиєрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ з пастирським візитом відвідав парохію с. Вишнів, Букачівського деканату. Адміністратором даної парохії є о. Андрій Король, який в свою чергу довершив будівництво парафіяльної церкви і запросив Владику Володимира освятити святиню. З нагоди освячення церкви Владика Володимир очолив Архиєрейську, Божественну Літургію в якій співслужив о. міт. Мирослав Любінець – декан Букачівський та деканальні священики і духовенство сусідніх деканатів. В своїй промові Владика привітав отця-адміністратора, отця-декана і отців деканату, всіх парафіян, архітекторів, будівничих і всіх людей доброї волі, які спричинилися до завершення будівництва. Побажав Ласк Божих та міцної віри, результатом якої є завершений храм Божий, який буде слугувати наступним поколінням. Грамотами Правлячого Архиєрея були відзначені: о. Андрій Король і всі жертводавці. Після Літургії було освячено воду на церковному подвір’ї та пам’ятний хрест з нагоди святкування 1020-ої річниці Хрещення Руси-України.
о. Юрій Трухан – секретар Єпарха Івано-Франківського УГКЦ |

Конференція «На шляху до солідарності українського суспільства» відбувалась 1-2 листопада в Києві в рамках Суспільного тижня 2008. Круглий стіл «Від 1939 до 2008: солідарність поколінь перед викликами сучасності» проходив у суботу о 16.00 год за участю молодіжної Федерації УГКЦ «Обнова».
Перед засіданням гості, а це ТУСК «Обнова» зі Львова, Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська мали екскурсію Києвом. Відвідали Софію Київську, Михайлівський Золотоверхий Собор, сфотографувались біля Золотих Воріт та Міністерства закордонних справ України. Після обіду всі прибули до Виставкового Центру на лівому березі Дніпра, поблизу Патріаршого Собору УГКЦ, де на другому поверсі ми розпочали свою роботу з молитви під проводом Блаженнішого Любомира Гузара. Патріарх сказав вступне слово, першим доповідав Тарас Антошевський. Він коротко нагадав історію ТУСК «Обнова». Згадав про перший суспільний тиждень 1939 року, коли доповіді мали: перший духівник «Обнови» отець Микола Конрад, отець-доктор Гавриїл Костельник, отець-доктор Микола Андрусяк. Тоді, 1939 року святкове відкриття відбулось Літургією, яку очолив Митрополит Андрей Шептицький, котрий був співзасновником товариства, його духовним батьком і першим почесним членом товариства.
Варто відзначити, що 1939 рік – це пік розвитку товариства. На 9-му році існування кількість дійсних членів налічувала 102 особи, і це при тому, що товариство діяло тільки у Львові.
|
Детальніше...
|
При Екологічному центрі Івано-Франківської Єпархії УГКЦ, у приміщенні Теологічної Академії (вул. Василіанок, 64), відкрита бібліотека “Божий дивосвіт”.
Фонди екологічної бібліотеки включають широкий спектр фахової літератури, починаючи від екології людини та соціальної екології, і аж до екології промисловості чи екологічної політики. Особливої уваги заслуговує науково-методична література по екологічному вихованню, а також документи Церкви на соціально-екологічну тематику.
Окремий відділ екологічної бібліотеки становить література соціально-екологічного спрямування, ураїнське та міжнародне екологічне законодавство та інш. в електронному варіанті.
Незабаром планується також офіційно відкрити відділ “Екологічна відеотека”, який ще знаходиться в стадії формування, але вже сьогодні є до диспозиції студентам семінарії та теологічної академії з пропозицією понад 100 освітньо-формативних фільмів екологічного спрямування.
Інформаційна служба Екологічного центру
Івано-Франківської Єпархії УГКЦ |
05 листопада 2008 р.Б. 0 05:15 на 92-му році життя перестало битися серце Преосвященного Владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ – Єпископа Емерита Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Ця сумна звістка огорнула не тільки Івано-Франківську єпархію, але й всю Церкву.
Перегортаючи сторінки життя Владики, просяться слова - це справжній світоч, ревний душпастир повіреного йому стада, яке провадив до Царства Божого не зважаючи на всякі труднощі в той не легкий, переслідуваний, час підпілля Церкви.
Його серце завжди було переповнене Божої любові, яку постійно передавав ближнім і робив це дуже терпеливо, бо знав, що тільки Божа Любов в силі перемогти зло, яке окутує людство. Цей промінчик любові, який виходив постійно з погляду Владики пронизував кожне серце, кожну душу і направ її до Божого споглядання.
Владика зумів пронести цей Божий дар любові крізь терня Радянської системи атеїзму і безбожництва. Величний приклад власного, життя, яке присвятив Богові, як добрий світоч: сам згоряє, але подає ближнім тепло і світло.
Все життя Владика хотів побачити вільну Церкву, вільну і Незалежну Батьківщину нашу Україну та вільний її народ. Так, побачив і відчув радість, яка була в його серці і на його устах, які постійно промовляли молитву, молитву подяки Господеві за безцінний дар свободи, яку побачив, за яку терпів, за яку працюючи, жертвував своє життя. До останньої хвилини Владика возносив молитви на престіл Отця Небесного за Батьківщину, за свій народ, бо прагнув, щоб всі жили, як научав спаситель Світу - Ісус Христос, від імені якого працював в Христовому винограднику і добре засіяв зерно Божого Слова, яке проросло і дає великі плоди сьогодні.
Владика працював згідно заповіту Блаженної пам’яті Митрополита Андрея Шептицького: „Треба таких людей, які в данім випадку зуміли б трудитися, як Апостоли: в голоді й холоді, вдоволені чим-небудь, готові роками жити тим, що Бог з дня на день дасть, хоча б це був шматок хліба; скитатися з місця на місце, не мати не раз даху над головою, зносити всякого роду переслідування, наклепи, труднощі, жити лишень для одної мети, щоб людей до Бога навертати. Відректися самих себе, не дбати про власну вигоду. Таких нам потрібно людей, які б відреклися самих себе, взяли хрест Христовий на рамена й рішилися жити таким життям, яким жив Христос і яким жили Апостоли і були готові вмирати тією смертю, якою вмер Христос і якою вмерли Апостоли.”
ЧИН АРХИЄРЕЙСЬКОГО ПОХОРОНУ
Коли Владика Софрон Дмитерко, ЧСВВ спочив у Господі в ту мить з ним були сестри Служебниці. Коли приїхали: Владика Іреней Білик, ЧСВВ о. Володимир Палчинський, ЧСВВ – духівник Владики, о. міт. Володимир Чорній – Канцлер Єпархії, о. міт. Іван Репела – декан Івано-Франківський, згідно приписів Церкви було здійснено облачини Владики в Єпископські ризи, після чого тіло розмістили в каплиці монастиря сестер Служебниць, де Преосвященний проживав весь час.
В цей день в монастирі було відслужено останню, для Владики, Архиєрейську Літургію, яку очолили: Преосвященний Владика Іреней Білик, ЧСВВ – Канонік Папської Базиліки Санта Марія Маджоре, о. міт. Володимир Чорній – Канцлер Єпархії, о. міт. Іван Репела – декан Івано-Франківський, о. міт. д-р Олег Каськів – ректор ІФДС, о. Нікодим Гуралюку, ЧСВВ – настоятель монастиря в с. Погоня, о. Роман Влашин та інші. Владика Володимир Війтишин – Єпарх Івано-Франківський очолив Чин Архиєрейського Парастасу на завершення якого Владику Софрона Дмитерка, ЧСВВ було перевезено до монастиря Царя Христа оо. Василіян де була відслужена заупокійна Літургія. У вечері о 18:00 в монастирі Владика Софрон Мудрий, ЧСВВ, Владика Іреней Білик, ЧСВВ відслужили Архиєрейський Парастас в співслужінні отців Василіян, духовенства Івано-Франківської та сусідніх єпархій.
|
Детальніше...
|

НА 92-МУ РОЦІ ЖИТТЯ ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ
ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА
СОФРОН ДМИТЕРКО, ЧСВВ
ВЛАДИКА-ЕМЕРИТ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ
СЕРЕДА 05 ЛИСТОПАДА 2008 Р.Б.
8:00 – Заупокійна Літургія.
9:00 – Панахида, перенесення тіла до монастиря Царя Христа оо. Василіян в м. Івано-Франківську (Майзлі).
10:00 – Заупокійна Літургія.
18:00 – Архиєрейський Парастас.
ЧЕТВЕР 06 ЛИСТОПАДА 2008 Р.Б.
10:00 – Заупокійна Літургія в монастирі Царя Христа, оо. Василіян в м. Івано-Франківську (Майзлі). Перенесення тіла до Катедрального Собору Святого Воскресіння ГНІХ.
18:00 – Архиєрейський Парастас.
П’ЯТНИЦЯ 07 ЛИСТОПАДА 2008 Р.Б.
12:00 – Заупокійна Літургія в Катедральному Соборі Святого Воскресіння ГНІХ, Чин Архиєрейського Похорону.
Чин похорону буде звершувати Блаженнійший Любомир (Гузар) – Глава УГКЦ в співслужінні Архиєпископа Івана Юрковича – Апостольського Нунція в Україні і Єпископів та духовенства .
Чин Погребення новопреставленого Архиєрея Софрона Дмитерка, ЧСВВ буде звершено в крипті Катедрального Собору Святого Воскресіння ГНІХ
Просимо про молитву.
|
Детальніше...
|
1. Візит Владики Гліба Лончини
В п’ятницю 25 жовтня 2008 року відбувся візит Єпископа Кир Гліба Лончини до чернечих домів «Воплоченого Слова» в Івано-Франківській Єпархії. Владика Гліб є Керівником Відділу церковних комісій та Уповноваженим для монаших справ Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.
Розпочався візит відвіданням дому сестер у Бурштині, де на даний час перебуває одна спільнота кількох сестер, серед яких Провінційна Настоятелька с. Марія Сліз Фаріна. Монастир був освячений 3 серпня Преосвященним Владикою Володимиром і знаходиться на території колишньої лікарні. У відновленому корпусі живуть сестри і тут планується відкрити контемплятивний монастир (закритого типу). Тут Владика розділив з сестрами трапезу.
Відтак у другій половині дня, Єпископ у супроводі Отців та сестер від’їхав до Івано-Франківська, де відвідав новіціатський Дім у Крихівцях, будівництво храму свв. Кирила і Методія, Чоловічий Монастир, де провів конференцію на тему «Любов у вченні святого Апостола Павла», оскільки цей рік у Католицькій Церкві є Роком святого Проповідника. Особливу увагу звернув на любов серед членів монаших спільнот.
|
Детальніше...
|

Головному редактору телеканалу «3 студія», м. Івано-Франківськ
ЗВЕРНЕННЯ
28 жовтня 2008 року у вечірньому ефірі телеканалу «3 студія» у рубриці «Вітрина» був продемонстрований відеоматеріал, яким спричинив значний негативний суспільний резонанс та завдав великої моральної шкоди духовенству і вірним Української Греко-Католицької Церкви. Під виглядом реклами насправді відбулася небезпечна та підступна пропаганда діяльності т.зв. «підгорецьких монахів», а саме Іллі Догнала, Методія Шпіржіка, Маркіяна Гітюка, Роберта Обергаузера, які проголосили себе єпископами і намагаються посіяти сум’яття і зневіру у серцях вірних греко-католиків. Окрім цього в даній передачі були озвучені безпідставні наклепницькі звинувачення на адресу Єпископату УГКЦ, брутальне і святотатське перекручення Святого Євангелія, вчення та канонів Церкви, зневага християнської віри і моралі. За цілеспрямовані розкольницькі дії, Українська Греко-Католицька Церква, спираючись на церковний закон, офіційно виключила т. зв. «підгорецьких монахів» зі свого членства, наклавши на них кару великої екскомуніки.
Відверто провокаційний стиль телепередачі та наведені в ній звинувачення прямо протирічать чинному законодавству України, створюючи небезпечний прецедент зросту суспільної напруги та конфесійного протистояння .
У зв’язку з цим вимагаємо:
1. Негайно оприлюднити текст даного звернення у блоках новин телеканалу «3 студія».
2. Найближчим часом надати рівноцінний за тривалістю ефір делегованим представникам Івано-Франківської єпархії УГКЦ для оприлюднення офіційної позиції УГКЦ з цього питання та представлення стану Церкви на сучасному етапі.
Митрофорний протоієрей Володимир Чорній,
Канцлер Івано-Франківської єпархії УГКЦ
_________________________________________________
копія Голові Івано-Франківської обласної ради
копія Голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації
копія Міському Голові м. Івано-Франківська |
В неділю 26 жовтня преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський УГКЦ з пастирським візитом відвідав парохію Долинського деканату, с. Старий Мізунь, де на запрошення отця-адміністратора Миколи Остапишина освятив новозбудовану Церку Святих Верховних апостолів Петра і Павла.
З ревною вірою батьків, яку зберегли і примножили на парохії, отці та вірні зустріли Преосвященного Владику Володимира і запросили освятити святиню, яку так плекали і старались збудувати якнайкращу. Бо усвідомлювали, що будують храм Божий, дім перебування самого Спасителя Ісуса Христа, куди будуть приходити молитися і дякувати Господеві за Ласки зісланні за молитвами.
Після чину освячення храму Владика очолив Божественну, Архиєрейську Літургію в якій спільно молилися: о. міт. Василь Керницький – декан Долинський, о. д-р Святослав Кияк, о. Дем’ян Кастран, ЧСВВ – настоятель Гошівського монастиря отців Василіян та священики Долинського та сусідніх деканатів.
В проповіді, яка була звернена до вірних парохії, Владика Володимир наголосив на міцній вірі, свідченням якої є новозбудована церква, яка буде слугувати для наступних поколінь.
|
Детальніше...
|
|
|