
В неділю 30 листопада Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Правлячий Архиєрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ з пастирським візитом відвідав парохію с. Посіч, Лисецького деканату, адміністратором якої є о. Василь Чорній.
Радо отець-адміністратор зустрів Владику Володимира разом з отцем-деканом Лисецьким, міт. Олегом Качмарським, деканальними священиками та отцями з сусідніх деканатів та всіма парафіянами і запросив Єпарха Івано-Франківського освятити нововиготовлений престіл і очолити Святу Архиєрейську, Літургію з нагоди пастирських відвідин в храмі Покрову Пресвятої Богородиці.
Владика щиро подякував всім за зустріч, освятив престіл і очолив спільну, подячну молитву – Літургію в час якої виголосив Євангельську проповідь в якій закликав вірних до молитви, до ревного виховання молоді та наслідування Христа Спасителя в своєму житті.
На Літургії окрім духовенства та вірних були присутні представники влади, як місцевої так і районної. На завершення урочистостей отець Василь та отець-декан Олег подякували Владиці за відвідини та за батьківско-духовну опіку над вірними та духовенством Івано-Франківської єпархії УГКЦ
о. Юрій Трухан – секретар Владики Володимира (Війтишина). |
28 листопада 2008 року
Хто ближче приглянеться до нашого церковного року, той чітко завважує, що наша Східня Церква до великих і світлих празників завжди приготовляється коротшим чи довшим постом. Маємо великий і святий піст перед празником Пасхи. Маємо одноденні пости перед деякими празниками. Маємо багатоденні пости перед празником св. Апостолів Петра й Павла та празником Успіння Преч. Діви Марії. Маємо вкінці довгий піст перед празником Христового Різдва. Цей празник, як і празник Пасхи, належить до найбільших празників у році, тому і його піст творився на взір пасхального посту, і навіть носить назву Чотиридесятниці.
Колиска цього посту це давня Галлія, а сьогоднішня Франція. Тут від 5-го віку маємо згадки про підготівний піст до Христового Різдва. Єпископ Григорій з Тур (+ 594 р.) говорить, що св. Перпетуус, єпископ Турський (+ 491 р.), починаючи від дня св. Мартина, це є 11 листопада, аж до Христового Різдва постив у понеділок, середу й суботу. Собор Турський II (567 р.) приписує монахам постити кожного дня в місяці грудні аж до Христового Різдва. Дещо пізніше цей піст переходить до Риму й Італії, а відтак до Англії. Різдвяний піст на Заході з часом дістає назву "адвенту", що з-латинської значить "приходу", це є приходу Христа. Первісно слово "адвент" = прихід означало празник Христового Різдва, а пізніше почало означати час перед Христовим Різдвом. В 9-му ріці перша неділя адвенту стає на Заході початком церковного року.
Тоді, коли на Заході різдвяний піст у 6-му столітті стає вже загальним, то на Сході під впливом Заходу він у тому часі щойно починається. Першу згадку про різдвяний піст від 14 листопада подає Коптійський календар з 8-го сторіччя. Іванові Постникові (582-595), патріярхові Царгороду, приписують таке правило: "Годиться, щоб миряни здержувалися від м'яса в дві Чотиридесятниці, це є піст св. Пилипа і піст св. Апостолів Петра й Павла". В 9-му віці різдвяний піст стає загальним по цілому Сході.
На Руси-Україні в домонгольській добі, як це київський митрополит Георгій у своїм "Білеческім Уставі" дає знати, були крім пасхального ще три інші річні пости. Вони починалися в тому самому часі, що й сьогодні, тільки Успенський піст не був усюди і був коротший. Митрополит Георгій називає Різдвяний піст Пилипівкою, то значить, що він починався від св. Пилипа, 27 (14) листопада. В часі Пилипівки він приписує такий самий піст і поклони, як у Петрівку, це є їда раз на день без молока і без м'яса, а в суботу й неділю дозволяє на рибу два рази денно (§4). Київський митрополит Максим (1283-1305) називає різдвяний піст Чотиридесятницею.
В наших часах Церква із-за різних причин досить злагіднила колись дуже строгі пости й залишила їх радше добрій волі вірних. Та це не значить, що ми не зобов'язані до практики духа жертви, покути й посту. |

Таким висловом, супроводжувалися урочисті в Івано-Франківській єпархії УГКЦ, які відбулися 27 листопада з нагоди 85-ти річчя життя, 60-ти річчя монашества, 50-ти річчя священства, Преосвященного Владики Софрона (Мудрого) ЧСВВ – емерита Івано-Франківської єпархії, ректора Івано-Франківської Теологічної Академії.
Святкування розпочалися зустріччю Блаженнішого Любомира (Гузара) – Глави УГКЦ, якого радо, зустрів Єпарх Івано-Франківський, Владика Володимир з отцями: о. міт. Володимиром Чорнієм – Канцлером, о. міт. Іваном Репелою – деканом Івано-франківським, о. міт. Юрієм Новицький – настоятелем Катедрального Собору ГНІХ та о. міт, д-р Олегом Каськівом – ректором ІФДС і запросив до храму на подячну молитву, якою була велична Архиєрейська Літургія, яку очолив сам Ювіляр в присутності Блаженнійшого Любомира (Гузара) та в співслужінні Єпископів, які спільно молилися: Владика Володимир (ВІЙТИШИН) – Єпарх Івано-Франківський, Владика Діонісій (ЛЯХОВИЧ) - Куріяльний Єпископ Київської Архиєпархії, Владика Гліб (ЛОНЧИНА) - Куріяльний Єпископ Київської Архиєпархії, Апостольський Візитатор для українців Греко-Католиків Італії, Іспанії і Ірландії, Владика Юліян (ҐБУР) - Єпарх Стрийський, Владика Тарас (СЕНЬКІВ) - Єпископ-помічник Стрийської єпархії, Владика Юліян (ВОРОНОВСЬКИЙ) - Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Владика Ярослав (ПРИРІЗ) - Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Владика Василь (СЕМЕНЮК) - Єпарх Тернопільсько-Зборівський, о. Дмитро (ГРИГОРАК) - Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії, Владика Миколай (СІМКАЙЛО) - Єпарх Коломийсько-Чернівецький, Владика Степан (МЕНЬОК) - Екзарх Донецько-Харківський, Владика Йосафат Олег (ГОВЕРА) - Екзарх Луцький, Архиєпископ-Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, а також священиків: о. Володимир Смолин РКЦ, о. Володимир Вітовський – Харківсько-Донецький Екзархат УКГЦ, о. міт. Володимир Чорній – Канцлер, о. міт. Іван Репела – декан Івано-Франківський, о. міт. Юрій Новицький, о. Святослав Шевчук – ректор ЛДС, о. міт. Михайло Димид, о. Йоанікій Чверенчук. ЧСВВ – протоігумена оо. Василіян, о. Володимир Палчинський, ЧСВВ, о. д-р Святослав Кияк, о. Олександр Левицький та інші священики Івано-Франківської та сусідніх єпархій УГКЦ.
|
Детальніше...
|

25 листопада Церква вшановує світлу пам’ять Святого священномученика Йосафата, Єпископа Полоцького, іменем якого названа Івано-Франківська Духовна Семінарія, яку провадить о. міт. д-р Олег Каськів – ректор ІФДС.
В надвечір’я празника, 24 листопада Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський, Владика Софрон Мудрий, ЧСВВ – ректор ІФТА, емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ в співслужінні отців ректорів, духівників відслужили Велику Вечірню з Литією, після якої 14-ом семінаристам було уділено перший ступінь священства - висвячено на піддияконів.
|
Детальніше...
|

23 листопада в останню дорогу провели п. Ярослава Говеру, який відійшов у вічність на 76-му році життя. Пан Ярослав був тією людиною-християнином, яка в час підпілля УГКЦ відстоював і зберігав батьківську віру, а найголовніше, виховав для церкви трьох синів священиків, один з яких став Єпископом: о. міт. Василь Говера – Апостольський делегат для Греко-Католиків Казахстану та середньої Азії , о. міт. Андрій Говера – настоятель Катедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в м. Тернопіль та Преосвященний Владика Йосафат Олег (Говера) – Екзарх Луцький УГКЦ.
|
Детальніше...
|

Сумні сторінки в Україні пам’ятають досі.
22 листопада - є сумним днем для всіх, адже ж в цю мить ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору і політичних репресій. Духовенство Івано-Франківської єпархії УГКЦ в цей день молилося за душі всіх погиблих від цього страшного лиха. В храмах Івано-Франківської єпархії були відслужені панахиди за жертвами Голодомору, а в м. Івано-Франківську на Вічевому майдані в цей день була проведена Всеукраїнська акція «Запали свічку». Після заслухання звернення Президента України та виступів представників місцевої влади і вшанування загиблих хвилиною мовчання, духовенство та вірні з запаленими свічками вирушили походом до Меморіального скверу де була відслужена Панахида. В молитві прийняли участь: Архиєпископ Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасафу, о. міт. Володимир Чорній – Канцлер Івано-Франківської єпархії УГКЦ, о. міт. Іван Репела – декан Івано-Франківський, священики Івано-Франківського деканату та духовенство УПЦ КП, місцева Влада, представники громадськості та інтелігенції міста.
о. Юрій Трухан – секретар Єпарха Івано-Франківського УГКЦ |

Нещодавно Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський відвідав парохію с. Тязів, Єзупільського деканату.
В цей день громада святкувала 70-ій Ювілей Церкви. На це святкування о. Ігор Баланда – адміністратор парафії запросив Владику Володимира очолити подячну Архиєрейську Літургію з нагоди святкування. До свята отець Ігор разом з парафіянами гідно підготували святиню, яка не зважаючи на роки, збереглась в доброму стані, а найголовніше що отець, як духовний батько, подбав за відновлення душ повірених парафіян. До Ювілею на парафії була проведена місія, яку давали: о. Богдан Курилів – декан Єзупільський та о. Василь Філяк.
В день відзначення Ювілею о. Ігор з о. Богданом Курилівом, деканальними священиками та парафіянами зустріли владику і запросили очолити святкову Літургію в час якої Владика Володимир виголосив привітальну проповідь і наголосив на збереженні віри, яку потрібно передати наступним поколінням.
На закінчення спільної молитви Владика нагородив отця-адміністратора Золотим Хрестом з прикрасами за ревне душпастирювання, а жертводавців і меценатів парафії відзначив подячними грамотами.
На завершення всіх урочистостей була освячена вода, якою Владика Володимир окропив всіх присутніх і уділив Архиєрейське Благословення.
о. Юрій Трухан – секретар владики Володимира (Війтишина). |

У неділю 16 листопада 2008 року в Україні відзначається День Працівників радіо, телебачення та зв’язку. З цієї нагоди колектив телерадіокомпанії «Дзвони» Івано-Франківської єпархії УГКЦ, який очолює і провадить о. Софрон Зелінськиий, ВС. Святкування відбулося 14 листопада ввечері в Чоловічому Монастирі «Волоченого Слова», який знаходиться в с. Крихівці. Урочистості розпочалися Божественною Літургією, яку очолив о. Софрон у співслужінні о. Романа Влашина , о. Йосафата Бойка, ВС та о. Василя Харкавого. В цей вечір спільно молилися журналісти та інші співпрацівники радіо «Дзвони».
На проповіді, о. Софрон коротко звернув увагу на один аспект Притчі про Сіяча, а саме на тому, що «сіяч не вибирає землі, не роздумує над тим, яка земля є добра, а яка ні, де можна чогось очікувати, а де не варто втрачати часу». «Добре було би, - продовжив, - щоб про це пам’ятали ЖУРНАЛІСТИ, які мають бути сіячами слова. Наше завдання не полягає на класифікації різних типів (ґрунтів) землі, але ми повинні перевірити всі ґрунти, терени. Ми повинні навчитися сіяти в тих місцях, де не маємо надії зібрати урожай. Не забуваймо, що зерно, яким є Слово може також перемінювати землю, може розбити скелі».
Було пригадано слова, сказані на Папській раді з питань ЗМІ у 1992 році, про те, що «сила ЗМІ настільки велика, що вона впливає не тільки на те, як люди думають, але і на те, про що вони думають. Для багатьох дійсність є те, що в ЗМІ видають за дійсність; все, на що вони не звертають уваги, здається незначним».
В іншому документі про засоби комунікації "Aetatis Novae" читаємо: «Праця у ЗМІ передбачає психологічний та етичний вплив. Тому необхідно, щоб ті, хто працює у ЗМІ керувалися глибокими ідеалами та бажанням служити людству».
Папа Іван-Павло ІІ називає світ ЗМІ першим ареопагом сучасності. Як в Афінах ареопаг був місцем, де відбувалися усі культурні та політичні події, так сьогодні ЗМІ проникли усі сфери життя людини: економіку, політику, культуру, релігію, а тому для багатьох людей вони стали головними інструментами формування та інформації, орієнтації та натхнення.
|
Детальніше...
|
Слава Ісус Христу!
Всечесні отці !
Просимо Вас, усіма можливостями підтримати проведення акції “Святий Миколай іде до сиріт” 2008 у себе на парафії. Щонеділі, на Святій Літургії протягом часу, що залишився до свята Миколая прошу, оголошувати парафіянам нижче подану інформацію про цю акцію, а також біля Церкви на видному місці розмістити інформаційні плакати “Святий Миколай іде до сиріт”.
Дорогі брати і сестри !
Вже довший час Карітас Греко-Католицької Церкви разом з Мальтійською Службою, проводять акцію допомоги для дітей, що проживають в інтернатах нашої області “Святий Миколай іде до сиріт”. Метою акції – є приготування подарунків для дітей-сиріт, а також забезпечення інтернатів речами першої необхідності.
Звертаємось до Вас, щоб в цьому році активно підтримати цю акцію. Покажімо дітям в інтернатах та дитячих будинках, щоб вони відчули, що про них думають, піклуються і пам’ятають.
Тисяча дитячих листів чекають на підтримку від Вас. Сирітські листи можна отримати в пункті прийому допомоги за адресою вул. Лесі Українки, 1 навпроти Катедрального Собору Святого Воскресіння ГНІХ в м. Івано-Франківську, де також збираються предмети гігієни, солодощі, шкільне приладдя, фінансові пожертви.
З Архиєрейським Благословенням,
Правлячий Архиєрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ
Преосвященний Владика Володимир (Війтишин)
Директор “Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ”
Канцлер Івано-Франківської єпархії УГКЦ
о. міт. Володимир Чорній |
Як ми повідомляли, Апеляційний трибунал на другому ступені судочинства під час свого засідання, що відбулося 29 серпня 2008 року, розглянув апеляції ченців ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р. Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Самуїла Р. Обергаусера, визнав правові і фактичні аргументи вироків, винесених на першому ступені судочинства, потвердив ці вироки та виніс кару великої екскомуніки, яку проголосив Єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл (Колтун).
12 вересня 2008 року ченці Ілля А. Догнал, Методій Р. Шпіржік, Маркіян В. Гітюк та священик Самуїл Р. Обергаусер, на яких була накладена кара великої екскомуніки, звернулися до найвищого Трибуналу Католицької Церкви, Апостольської Сигнатури, із прохання перевірити, як вони самі стверджують «…скандальний процес, організований проти них», що відбувся у трибуналах УГКЦ, згідно якого була винесена кара великої екскомуніки.
Апостольська Сигнатура 7 жовтня 2008 року дала відповідь покараним особам, проінформувавши також Єпископа Сокальсько-Жовківського (Прот. 41750/08 VT), і зазначила: "… розглянувши ваші звернення до Святішого Отця та Верховно Архиєпископського Трибуналу, додані до вашого листа, ця Апостольська Сигнатура не знаходить жодних причин для того, щоб також втручатися у цю справу".
|
Детальніше...
|
|
|