
Коротка історія
Не багато знаємо про життя святого Миколая. І навіть те, що знаємо, повите різними легендами. Знаємо, що святий Миколай довгі літа був єпископом у Мирах, провінція Лікія, у Малій Азії. Він брав участь у Першому Вселенському Соборі (325) у Нікеї. Помер близько 345 року. Усе своє життя присвятив справі милосердя для душі й тіла. Тож ще за життя називали його батьком сиріт, удів і бідних. Після смерти Господь Бог прославив його даром творення чудес, і тому він отримав імення великого чудотворця. Славні чуда були якраз головною причиною його швидкого й широкого культу.
Культ святого Миколая починає поширюватися від часу, коли цісар Юстиніян І (527-565) збудував на його честь церкву в Царгороді. Єрусалимський канонар з VII ст. 6 грудня каже: "Пам'ять Миколая, єпископа одного великого города". Усі грецькі місяцеслови з IX століття мають його празник. Цісар Мануїл Комнен (1143-1181) державним законом приписав святкувати святого Миколая 6 грудня. З Візантії його культ поширюється по цілому світу. Найдавніший життєпис святого Миколая походить з IX сторіччя.
На Заході папа Миколай (858-867) — перший папа з цим іменем — близько 860 року збудував у Римі церкву святого Миколая. До Німеччини його культ принесла візантійська княжна Теофано, жінка цісаря Оттона II (973-983). Латинська Церква також святкує празник Миколая 6 грудня. У Франції і Німеччині є понад дві тисячі, а в Англії близько 400 церков, які названо в честь Миколая.
На наші українські землі культ святого Миколая приходить разом із християнською вірою. У другій половині XI сторіччя в Києві, на могилі Аскольда, було збудовано церкву святого Миколая. У Києві під покровом святого Миколая був жіночий монастир, який фондувала жінка князя Ізяслава Святославича (+ 1078). У цьому монастирі прийняла чернечий постриг мати святого Теодосія Печерського. На рідних землях в нас було багато церков на честь святого Миколая. До найдавніших з них належить церква святого Миколая у Львові, що походить з кінця XIII ст. Енциклопедія Українознавства про почитання святого Миколая в нашому народі каже: "У численних народних переказах Миколай боронить людей від стихійного лиха; найбільше він опікується тими, хто перебуває у плаванні, тому чорноморські рибалки, виходячи на промисел, брали з собою образ Миколая... У давнину — святий Миколай також заступник перед небезпеками із степів. Пісні про святого Миколая належать до найдавніших зразків української поезії, серед них такі популярні, як "О хто, хто Миколая любить" (Т. 4, с. 1533).
|
Детальніше...
|

ДОРОГІ В ХРИСТІ!
В цей день засилаю найщиріші привітання для всіх тих які носять ім’я Св. Миколая, архиєпископа Мир Ликійських, чудотворця. Бажаю Вам миру, добра та Божого спокою і Ласк Господніх для ревного сповнення свого покликання до якого покликав Вас Господь.
Нехай Всемилостивий Отець Небесний, щедро винагородить Вас, іменинників, за Вашу невтомну працю для добра Церкви і Батьківщини нашої України, додасть Вам віри, надії і помножить Божу Любов, нехай реалізація Вашого покликання буде сповнене Божої Благодаті та Божих ласк
З вітанням та Архиєрейським Благословенням,
† ВОЛОДИМИР
Правлячий Архиєрей
Івано-Франківської єпархії УГКЦ
Дня 19 грудня 2008 р.Б. |

15 грудня минуло 40 днів з часу відходу у вічність Єпископа-Ісповідника Софрона Дмитерка ЧСВВ. З цієї нагоди в Катедральному Соборі Святого Воскресіння ГНІХ було звершено Архієрейську Божественну Літургію, яку очолили Преосвященні Владики: Миколай Сімкайло - Єпарх Коломийсько-Чернівецький та Гліб Лончина - Куріальний єпископ, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Італії, Іспанії і Ірландії у співслужінні духовенства Івано-Франківської та сусідніх єпархій.
У кожну історичну епоху з волі Божого Провидіння зроджуються постаті, які визначають хід розвитку як окремих народів, так і цілих континентів і навіть усієї людської цивілізації загалом. Такими у новітні часи стали для Північної Америки Джорж Вашінгтон, для Америки Південної Сімон Болівар, для Індії Махатма Ганді, для Африки Нельсон Мандела. Апостолом народів сучасності став великий Папа Іван Павло II, який своєю місією, молитвою та особистим прикладом змінив світовий порядок, переконавши людство відмовитись від тоталітаризму і протистояння та стати на шлях побудови духовної спільноти націй і держав.
В історії Української Греко-Католицької Церкви останньої чверті XX ст. такою постаттю став Єпископ Софрон Дмитерко, який майже 25 років очолював розлогу Івано-Франківську Єпархію у похмурі часи переслідувань з боку комуністичного режиму та у перші роки відродження УГКЦ в незалежній Україні.
|
Детальніше...
|

14 грудня Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський очолив Святу Божественну Архиєрейську Літургію в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. священномученика Йосафата в якій співслужили отці ректори і настоятелі семінарії і в час якої Владика висвятив в сан дияконів Віталія Федуна, Андрія Регнера, Андрія Дмитрика, Романа Гречина, Ігора Федьківа.
В своїй промові Владика наголосив на вірності служіння Господеві та сповнення покликання, яке повинне бути ревне і над яким потрібно постійно працювати, вдосконалювати і сповняти.
о. Юрій Трухан – секретар Єпарха Івано-Франківського УГКЦ
|
Детальніше...
|
Представництво ООН в Україні в рамках мережі Глобального договору розпочало наймасштабнішу в Україні соціальну рекламну кампанію з екологічної тематики «Ти небезпечно озброєний», яка пройде в рамках національної ініціативи GO GREEN! («Прямуй на зелене!»).
Мета рекламної кампанії – привернути увагу українців до екологічних проблем в Україні та сприяти позитивним змінам у їх відношенні до навколишнього середовища та використання природних ресурсів.
|
Детальніше...
|

ДОРОГІ В ХРИСТІ!
В цей день засилаю найщиріші привітання для всіх тих які носять ім’я Св. всехвального апостола Андрея Первозданного. Бажаю Вам миру, добра та Божого спокою і Ласк Господніх для ревного сповнення свого покликання до якого покликав Вас Господь.
Нехай Всемилостивий Отець Небесний, щедро винагородить Вас, іменинників,
за Вашу невтомну працю для добра Церкви і Батьківщини нашої України, додасть
Вам віри, надії і помножить Божу Любов, нехай реалізація Вашого покликання буде сповнене Божої Благодаті та Божих ласк
З вітанням та Архиєрейським Благословенням,
† ВОЛОДИМИР
Правлячий Архиєрей
Івано-Франківської єпархії УГКЦ |
Дня 13 грудня 2008 р.Б. | |

12 грудня на запрошення міського голови п. Віктора Анушкевичуса, Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський освятив нову рятувальну машину для потреб МНС м. Івано-Франківська, яку було передано міським головою для управління МНС міста.
|
Детальніше...
|
Парафія Святих Кирила і Методія, УГКЦ
в каплиці Чоловічого Монастиря Воплоченого Слова у Крихівцях
В Чоловічому Монастирі Воплоченого Слова в с. Крихівцях (вул. Вербова, 12) знаходяться мощі 14 святих, серед яких почесне місце займають мощі святого Миколая Чудотворця, так любленого серед нашого народу.

Запрошуємо всіх бажаючих на святкування з нагоди пам’яті цього святого 19 грудня 2008 року
Мощі будуть виставлені протягом цілого дня для загального вшанування.
З 16 години будуть священики сповідати.
о 18 годині буде відслужена Божественна Літургія,
після якої кожен зокрема зможе отримати благословення мощами святого.
З нагоди цього дня запрошуємо також відвідати
Містечко Милосердя Св. Миколая (вул. Вербова, 8),
у якому проживають діти з неблагополучних сімей, дівчата-матері та різні люди, які потребують допомоги. Опіку над домом ведуть
Сестри Воплоченого Слова і цього дня є їхній празник.
Адреса: вул. Вербова, 12 – КРИХІВЦІ –Долина
Як добратися: марш. № 86 до зупинки «Садова-Вербова».
о. Йосафат Бойко, ВС
Адміністратор Парафії *тел. 8098-9488025 |
«Яким би не було твоє заняття, май час зайнятися собою»
(Тома Кемпійський)
Якщо ви загубилися на життєвому шляху і не знаєте, куди йти;
якщо ви на порозі важливих рішень;
якщо ви думаєте зробити у житті якийсь важливий крок;
якщо ви не впевнені, чи добре йдете вже обраним шляхом;
якщо ваша душа не знаходить спокою через море пристрастей, що її атакують;
якщо ви просто хочете зупинитися і роздумати у молитві над своїм життям;
якщо ви хочете знайти Божу волю для себе і слідувати за нею, бо тільки у Ньому ми знайдемо себе і тільки Він знає, для чого ми створені;
то це час для вас!
Для хлопців та дівчат, чоловіків та жінок
„Під Духовними Вправами розуміємо усі способи іспиту совісті, розважання, споглядання (контемпляції), усної чи розумової молитви та інших духовних молитов... Тому що так як прогулянка чи біг є вправами для тіла, усі способи підготовки душі, щоб вона могла позбутися усіх невпорядкованих прив´язаностей, і, позбувшись, могла шукати і наслідувати Божу волю у своєму житті, називаються Духовними Вправами” (св.Ігнатій Лойола)
З 9 по 13 січня 2009 р.Б.
у монастирях Згромадження Воплоченого Слова
За адресою:
вул. Вербова, 12, Крихівці,
м. Івано-Франківськ
тел. (0342) 77-45-94, 8-098-9488025
(о. Йосафат Бойко, ВС) |
вул. Гонти, 15, Крихівці
м. Івано-Франківськ
тел. (0342) 77-41-42, 8-096-7463422
(с. Марія Гошівська) | |

На таку тему відбулася, 11 грудня, Міжнародна наукова конференція, присвячена 100-річчю від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери в актовому залі прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника.
В цей день Преосвященний Владика Володимир (Війтишин) – Єпарх Івано-Франківський, поблагословив всіх організаторів (Міністерство Освіти і Науки України, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківська обласна рада, Інститут Історії України НАН України, Прикарпатський Національний Університет ім. В. Стефаника, Інститут Історії і Політології, Науково-Дослідницький Інститут Історії Етнології і Археології Карпат, Науковий Центр Дослідження Українського Національно-Визвольного Руху Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника, Інститут Політичних і Етнонаціональних Досліджень ім. І. Кураса НАН України, Всеукраїнське Братство ОУН-УПА ім. Р. Шухевича) та учасників конференції.
В привітальному слові Владика зазначив про важливість вшанування українських героїв, які боролися за Україну і яких провадив Степан Бандера, а також охарактеризував діяльність С. Бандери для добра України, побажав всім плідної праці та Божого благословення. (детально промову можна прочитати і заслухати в розділі «Пропоповіді» на нашому сайті.)
Свої привітання виголосили і представники духовенства УПЦ КП, УАПЦ, представники влади та організатор конференції.
Після вступної частини – відкриття, було заслухано доповіді конференції.
о. Юрій Трухан – секретар Єпарха Івано-Франківського. |
|
|