Основною причиною всіх бід і надалі залишається людський фактор. Найбільшу небезпеку створюють самі люди, стихійність їхньої поведінки. Інколи помилкова впевненість в особистій безпеці зменшує пильність, призводить до ігнорування людьми елементарних правил безпеки життєдіяльності.
Аналізуючи ситуацію, з метою недопущення випадків пожеж, надзвичайних ситуацій, травмування та загибелі людей на них, звертаюсь до Вас з проханням організувати проведення роз’яснювальної роботи серед віруючих, підготувати відповідні відозви до прихожан що до безпечного поводження людей з вогнем, діям на випадок надзвичайних ситуацій, дотримання громадянами правил безпеки життєдіяльності в побуті, адже ж тільки привернення суспільної уваги до проблеми збереження людського життя спроможне попередити трагедію.
Звертаю Вашу увагу на забезпечення належного протипожежного стану підвідомчих об 'єктів, вжиття всіх необхідних заходів по недопущенню виникнення пожеж на них та необхідності проведення додаткових інструкцій з працівниками підвідомчих об'єктів з питань безпеки життєдіяльності.
Прошу під час проведення богослужінь довести до прихожан текст Інформаційного листа Головного управління МНС України в Івано-Франківській області.
Інформаційний лист
за фактами пожеж, надзвичайних ситуацій що мали місце на території Івано-Франківщини з груповою загибеллю людей
( станом на 08.11.2006 року)
За десять місяців початку року на території України виникло 294 надзвичайні ситуації (за аналогічний період 2005 року - 322), у тому числі техногенного характеру - 184 (2005 рік - 205), природного характеру - 110 (2005 рік - 117), в яких загинула 381 особа (2005 рік - 365 осіб), постраждало - 800 осіб (2005 рік - 1 тис. 462 особи).
Станом на 08.11.2006 року на території Івано-Франківщини виникло 8 надзвичайних ситуацій місцевого рівня техногенного та природного характерів (проти 6 за аналогічний період 2005 року), на яких загинуло 12 осіб (проти 11 за аналогічний період 2005р.). На водних об'єктах області загинуло 74 особи (з них 5 дітей). Ще 49 осіб загинуло на пожежах (з них 3-дітей). 4-еро людей померло внаслідок ураження електричним струмом, 3-є - від ураження блискавкою (з них 1-дитина). Від отруєння чадним газом загинуло 18 мешканців Прикарпаття.
Основною причиною всіх бід і надалі залишається людський фактор. Останнім часом на території області почастішали випадки групової загибелі людей в побуті.
Так, 9 жовтня, близько 10-ої години ранку, в одному із житлових будинків міста Рогатина виникла пожежа. Вогнем було знищено приміщення кухні, пошкоджено житлові кімнати. На місці пожежі було виявлено тіла двох загиблих людей : 70-річного господаря та його 42-річного сина . Як з'ясувалося , причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем при курінні .
24 жовтня сталася трагедія в селищі Верховина. Вщент згоріла хата і в ній троє малолітніх дітей. Пожежа виникла обідньої пори в одному із житлових будинків у відділеному від райцентру присілку. Місцевим пожежникам довелося більше 12 км добиратися високо в гори до місця виклику. На момент їх прибуття дерев'яна хата вся повністю була охоплена вогнем. Врятувати помешкання вже було неможливо. Вціліли тільки надвірні господарські споруди. На місці пожежі було знайдено фрагменти обгорілих тіл маленьких дітей - 3-х річної Марини, 2-х річного Іванка та 9-ти місячного Юрія. Обставини виникнення пожежі та загибелі дітей банальні: малолітні діти були залишені вдома самі без нагляду дорослих.
Кілька днів поспіль, 31 жовтня, близько о 1000години в місті Долина в нежитловому будинку (колишня майстерня), що розташований на території Долинської гімназії №1, виявлено тіла 3 (трьох) чоловіків - 39-ти, 31-ого та 25-ти років. Ще один із чоловіків, 31-но річний, з місця трагедії був одразу ж доставлений в важкому стані в Долинську центральну районну лікарню. Всі вони мешканці с.Вишків Хустського р-ну Закарпатської області. Як з'ясувалося на місці події, люди працювали в м. Долина на будівельних роботах в одного із приватних підприємств. Будівля майстерні вже тривалий час не експлуатувалася, от і знайшли в ній собі притулок для тимчасового проживання заробітчани. Розслідування за даним фактом проводить прокуратура Долинського району.
5 листопада, в ніч з суботи на неділю, нещасний випадок стався в с. Рівня Рожнятівського району. В житловій кімнаті одного із приватних будинків були знайдені тіла трьох дівчат без ознак життя : 8-ми річної Віталії, 9-ти річної Софійки та 24-х річної Людмили. Всі загиблі жителі міста Калуша. За даним фактом нещасного випадку та загибелі людей наразі ведеться розслідування.
Аналізуючи ситуацію, Головне управління МНС України в Івано-Франківській області вкотре акцентує увагу мешканців області на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності в побуті, на робочому місці та під час відпочинку.
|